Prevádzkovanie školského programu Na túru s NATUROU a aktualizácia portálu sú od júna 2020 ukončené.

Na túru s Naturou

Spravodajca školského programu Na túru s NATUROU

KVETENA - kniha pre milovníkov prírody

Rubrika: Poradňa 17. 3. 2011 Autor: Pracovný tím programu
Ikona článku KVETENA - kniha pre milovníkov prírody

Člen pracovného tímu programu Na túru s NATUROU Jaroslav KOŠTÁL z Fakulty prírodných vied UKF v Nitre, je autorom krásnej publikácie KVETENA, ktorá vyšla vlani na jeseň. Všetkým našim prieskumným skupinám ponúkame tip na doplnenie svojej knižnice v MARCI – mesiaci knihy.

Pre radosť a inšpiráciu

Všetkým milovníkom prírody a rastlín dávame do pozornosti knihu Kvetena, ktorá vyšla v edícii Prírodné Krásy Slovenska vo vydavateľstve Dajama - vydavateľ turistickej literatúry, sprievodcov i časopisu Krásy Slovenska.

Kniha textom a fotografiami popisuje 46 najvýznamnejších botanických lokalít Slovenska. Sú v nej predstavené rôzne biotopy od nížinných až po vysokohorské a viacero vzácnych rastlín, napr. endemitov. Dozviete sa, kde sa nachádza orchideový raj, jedovatý les, listnatá kosodrevina, alebo kde sú najbohatšie lúky na Slovensku. Viete, kto zostavil najstarší herbár na Slovensku alebo aká je najvyššia botanická méta? A že aj medzi burinami sú aj vzácne rastliny? Kniha vám prezradí aj záhady Roháčskej doliny, kde najvyššie rastú limby a kto si rád pochutnáva na ich semenách. A ešte mnoho, mnoho ďalších zaujímavostí zo sveta rastlín a slovenskej prírody. Už aby prišla jar...

Jaroslav KOŠŤÁL - autor

.

.

.