Prevádzkovanie školského programu Na túru s NATUROU a aktualizácia portálu sú od júna 2020 ukončené.

Na túru s Naturou

Spravodajca školského programu Na túru s NATUROU

Milí NATURÁCI

Rubrika: Poradňa 11. 9. 2017 Autor: Pracovný tím programu
Ikona článku    Milí NATURÁCI

Opätovne ste si zasadli do školských lavíc. Po dvojmesačnom oddychu sa znovu začali povinnosti a to nie len pre vás, ale aj vašich učiteľov. Veríme, že napriek zhonu ostanete verní programu Na túru s Naturou.

V apríli minulého školského roka Slovenská agentúra životného prostredia  vyhlásila 2. kolo súťaže: Invázne druhy rastlín.Cieľom je nájsť vo vašom okolí čo najviac lokalít s inváznymi druhmi rastlín. Pomôckou je stále zverejnený Atlas inváznych rastlín so zoznamom 17 druhov nepôvodných rastlín. 

Ako sme vás už v predošlých článkoch informovali, predchádzajúce kolá ste boli veľmi šikovní a usilovní v hľadaní. V druhom kole súťaže sa doteraz zaregistrovalo 16 prieskumných skupín, no ak by sme spravili medzi hodnotenie súťaže, zatiaľ publikovali z nich iba dve. Preto veríme, že nebudete zaháľať a že svoje nájdené lokality s jednotlivými druhmi vypublikujete aj vy ostatní a takýmto spôsobom zabojujete o víťazstvo v druhom kole.

Pre zapojenie do súťaže je potrebná registrácia do školského programu, ak ste sa ešte nezaregistrovali. Následne Vám budú na adresu školy zaslané metodické materiály. Ak ste zaregistrovaní už z prvého kola, v 2. kole súťaže pokračujete priamo v pridávaní nových príspevkov, pod svojim kontom z prvého kola.

Súťaž trvá do 26. októbra 2017. Pre tím prieskumníkov, ktorý nájde najviac lokalít s inváznymi druhmi rastlín, máme pripravenú špeciálnu kolektívnu cenu. Koordinátor víťazného tímu bude medzi odmenenými.

Dôkladne hľadajte, publikujte a vyhrajte! Ešte raz prajeme výborný štart do nového školského roka!