Prevádzkovanie školského programu Na túru s NATUROU a aktualizácia portálu sú od júna 2020 ukončené.

Na túru s Naturou

Spravodajca školského programu Na túru s NATUROU

Milí priaznivci programu Na túru s Naturou

Rubrika: Poradňa 17. 10. 2017 Autor: Pracovný tím programu
Ikona článku Milí priaznivci programu Na túru s  Naturou

čochvíľa vám začnú jesenné prázdniny a na školu pár dní ani nepomyslíte. Aj pre prírodu začínajú akési „jesenné prázdniny“ – vegetačné obdobie, kde sme mali všetko rozkvitnuté a voňavé, pomaly končí. Rovnako aj 2. kolo súťaže Invázne druhy rastlín sa blíži ku koncu

Niektorí z Vás publikovali, mapovali, iní zatiaľ svoje získané poznatky v programe nezverejňovali. V každom prípade ako organizátor súťaže chceme informovať Vás aj vašich pedagógov, že pre víťaznú prieskumnú skupinu je pripravená zážitková cena a tou je cesta Čiernohronskou železničkou  spojená s historickým výkladom a zároveň v Čiernom Balogu je pre vás pripravená exkurzia do Národnej prírodnej rezervácie Dobročský prales, kde nám pracovníci CHKO Poľana počas dvoch hodín porozprávajú všetky zaujímavosti danej lokality.

Preto milí pedagógovia, ak ste mapovali, publikovali a viete ako na tom stojí vaša skupina, je potrebné, počítať s touto zážitkovou cenou a 26.10.2017 budem možno písať a telefonovať práve na vašu školu, že ste vyhrali. Verím, že víťaznou skupinou budete práve vy a 7. novembra 2017 ráno pre vás príde autobus, ktorý vás zavezie priamo na spomínané miesto.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s Vami!

Pracovný tím programu