Prevádzkovanie školského programu Na túru s NATUROU a aktualizácia portálu sú od júna 2020 ukončené.

Na túru s Naturou

Spravodajca školského programu Na túru s NATUROU

Vyhodnotenie súťaže

Rubrika: Poradňa 20. 3. 2018 Autor: Pracovný tím programu
Ikona článku Vyhodnotenie súťaže

Milí prieskumníci v programe Na túru s NATUROU,

približne pred tromi mesiacmi bola vyhlásená súťaž „ V našej školskej záhrade máme najkrajšiu vtáčiu búdku, či kŕmidlo!“ Súťaž, ktorú vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia, trvala od 15. decembra 2017 do 15. marca 2018.

Na zaradenie škôl do hodnotenia bolo potrebné dodržať nasledovné podmienky:
  1. Odfotografovať svoju vtáčiu búdku, kŕmidlo a to 1. na začiatku (príprava, materiál, kto to vyrábal - prac. skupina) 2. počas výroby ( fotografia z čiastočnej práce, ako ste postupovali) a 3. na záver (fotografia s umiestnením hotovej vtáčej búdky, kŕmidla v školskej záhrade) - t.z. celkovo 3 fotografie spolu s celou prieskumnou skupinou.
    Tieto fotografie s krátkym popisom, či článkom, kde a ako ste majstrovali vtáčiu búdku, kŕmidlo ste publikovali v Ekologických projektoch.
  2. Zároveň sme od vás očakávali príspevky z monitorovania vtáčej búdky, kŕmidla (vtáctva, či živočíchov), ktoré ste v rámci programu fotografovali, publikovali spolu s krátkym popisom, či článkom v rubrike Oči na stopkách.
Práve pre náročnosť súťaže sa prihlásili len dve skupiny: Veveričky a SOŠ Pruské. Avšak len jedna z nich publikovala v oboch rubrikách, čím dodržali vyššie spomínané pravidlá súťaže. Za každú fotografiu spolu s článkom dostali bod. Veveričky zo ZŠ Zákopčie okres Žilina spolu získali 56 bodov a stali sa víťazom súťaže! GRATULUJEME!
Víťazná skupina bude o získanej cene informovaná v najbližších dňoch. Ďakujeme za Váš záujem a zapojenie sa do súťaže. 
Pracovný tím programu