Prevádzkovanie školského programu Na túru s NATUROU a aktualizácia portálu sú od júna 2020 ukončené.

Na túru s Naturou

Spravodajca školského programu Na túru s NATUROU

Vykročte s nami na zelenú...

Rubrika: Poradňa 4. 9. 2019 Autor: Pracovný tím programu
Ikona článku Vykročte s nami na zelenú...

Je slogan, ktorým chceme upútať pozornosť žiakov, učiteľov, ale aj širšej verejnosti na naše aktivity. V školskom roku 2019/2020 prichádzame s inovovanou ponukou, predstavujeme nové zážitkové programy pre školy v BBSK, ale aj novinky v rámci etablovaných celoslovenských programov a súťaží.

Žiaci budú mať príležitosť postaviť hmyzí hotel, zistiť ako sa cíti planéta pod vrstvami skleníkových plynov, zmeniť život plastovej fľaše, zmerať si vedomostné sily s rovesníkmi v Českej republike, vypočítať si svoju ekologickú stopu, aktivovať sa pre životné prostredie formou vlastných činov alebo realizovať sa v nových súťažných kategóriách.

Plánujeme aj podujatia ako Festival Zeme či Deň otvorených dverí. Pripravujeme inovačné vzdelávanie pre učiteľov, informačný portál environmentálnej výchovy a prestavbu Strediska environmentálnej výchovy Dropie na modelové centrum klimatických zmien.

Viac informácií, ako aj ponuku aktivít vo forme PDF nájdete na: https://www.sazp.sk/novinky/vykroc-s-nami-na-zelenu.html